Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Враховуючи принцип диспозитивності суд першої інстанції правомірно стягнув з місцевого підприємця на користь позивачки середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні.
До такого висновку дійшов Хмельницький апеляційний суд у своїй постанові від 15 лютого 2021 року.
Так, Новоушицький районний суду Хмельницької області 08 грудня 2020 року частково задовольнив вимоги позивачки до місцевого підприємця та присудив до стягнення нараховану, але не виплачену заробітну плату в сумі 4723 грн та середньомісячний заробіток за час затримки розрахунку при звільненні у розмірі 12510 грн, а всього 17233 грн, з яких необхідно провести відрахуванням обов’язкових платежів. В іншій частині позову відмовлено.
При ухваленні рішення суд виходив з того, що при звільненні позивачці не виплачена заробітна плата за січень 2020 року, а оскільки затримка розрахунку сталася з вини відповідача, то з нього на користь позивачки слід стягнути середній заробіток за період з 02 лютого до 30 квітня 2020 року (45 робочих днів).
Не погодившись із таким рішенням відповідач оскаржив вказане рішення суду подавши апеляційну скаргу, яку мотивував тим, що суд першої інстанції не з’ясував усіх обставин справи, не дав належної оцінки зібраним доказам і дійшов помилкового висновку про обґрунтованість позову
Однак, за результатами розгляду апеляційної скарги, 15 лютого 2021 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Хмельницького апеляційного суду дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції ґрунтується на повно і всебічно досліджених обставинах справи та ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для його скасування в межах доводів апеляційної скарги не вбачається.
Відтак, апеляційну скаргу залишено без задоволення, а рішення Новоушицького районного суду Хмельницької області від 8 грудня 2020 року без змін.
Прес-секретар суду