flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У тому ж селі, але на іншій вулиці: спадкоємиці не вдалося довести у суді, що на момент відкриття спадщини вона жила зі спадкодавцем

02 листопада 2021, 08:47

Новоушицький районний суд відмовив у задоволенні заяви жительки Новоушицької ОТГ Хмельницької області про встановлення факту проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.

У заяві жінка просила суд встановити факт спільного проживання зі спадкодавцем, своєю тіткою, з серпня 2003 року по день її смерті у вересні 2004 року в с. Івашківці Новоушицького району. Пояснила, що на момент смерті її родичка була зареєстрована у цьому селі, але на іншій вулиці, хоча фактично мешкала з нею, у будинку її матері. Перед цим вона склала заповіт – усе майно, включаючи земельну ділянку 1,79 га, заповіла їй, своїй племінниці.

За отриманням свідоцтва про право на спадщину вона звернулася до нотаріуса тільки у 2021 році, але той відмовився видати документ, оскільки не доведено факт спільного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини. Заявниця подалася до суду, бо хоча й заяву про прийняття спадщини у визначений законом строк не подавала, проте вважає себе такою, що прийняла спадщину, в силу постійного проживання з тіткою на час її смерті.

У судовому засіданні свідок, родичка заявниці, розповіла, що на почату 2000-х у тої виникли проблеми з чоловіком, тому вона разом з дітьми перейшла жити спочатку до матері, згодом – до одинокої тітки – у тому ж селі, на іншу вулицю. За життя остання свого місця проживання не змінювала. А заявниця до нині мешкає у тітчиному будинку.

Суд, даючи оцінку доказам, зазначає, що видана Новоушицькою селищною радою довідка підтверджує лише місце проживання спадкодавця за адресою її реєстрації у с. Івашківці. Доказів, що вона жила за іншою адресою у селі й разом зі своєю племінницею, остання суду не надала.

«Водночас показаннями свідка такі доводи заявника повністю спростовані», – зауважує суд.

Відтак суд дійшов висновку, що заявниця не довела належними та допустимими доказами своїх вимог, а тому у задоволені заяви слід відмовити.

Рішення не набрало законної сили та може бути оскаржене до апеляційної інстанції.

Пресслужба суду