flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Сформована правова позиція ВСУ щодо звільнення держслужбовця за порушення присяги

29 березня 2017, 15:19

Державна служба припиняється у разі відмови від прийняття присяги або її порушення.

Виходячи з тексту присяги, в основу поведінки держслужбовця закладені етичні, правові та службово-дисциплінарні норми поведінки, недотримання яких і становить факт порушення присяги. Тому з прийняттям присяги на держслужбовця покладаються не тільки певні службові обов'язки, а й моральна відповідальність за їх виконання.

У зв'язку з цим під порушенням присяги розуміється вчинення держслужбовцям проступку проти інтересів служби, який суперечить покладеним на нього зобов'язаннями, підриває довіру до нього як до носія влади, принижуючи авторитет державного органу.

Таким проступком може бути визнано публічну розмову держслужбовця з використанням нецензурної лайки, застосуванням погроз і приниження гідності людини, а також з підкресленням своєї посади і «особливого статусу» .

При цьому службове розслідування може не проводитися , так як Порядок проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не містить норм, що встановлюють обов'язковість його проведення.

Відповідна правова позиція викладена ВСУ в постанові від 14 березня 2017 року № 21-3968а16 .

Джерело:  ЮрЛіга